Левски не се даде на Лудогорец, „сините“ играха 45 минути с човек по-малко

Отборите на Левски и Лудогорец изиграха много драматичен сблъсък в отложен мач от първия кръг на Първа лига. Пред 16 000 зрители на „Георги Аспарухов“ двата тима не успяха да си отбележат гол, като завършиха 0:0. „Сините“, вдъхновени от своите фантастични фенове, успяха да задържат в четвърти пореден мач вратата си суха, въпреки че капитанът Божидар Митрев бе изгонен още в 36-ата минута. 26-кратните шампиони на България играха 45 минути с човек по-малко, тъй като в 80-ата минута Сисиньо също бе пратен под душовете с директен червен картон. Реферът Никола Попов пък отнесе доста критики, след като не даде червен картон на Натанел няколко минути преди изгонването на Митрев.

Равенството завърза още повече първенството, като големият победител тази вечер бе ЦСКА-София, който остана на върха с 16 точки. Тимът на Димитър Димитров-Херо е втори с 15 точки, докато играчите на Делио Роси вече са трети с 14 точки